-

parasolnikov : Któż umie tak jak Polak mówiąc milczeć, milcząc pić?

Ideowcy

Zawsze mnie dziwi, gdy ludzie z wypiekami na twarzy opowiadają o swoich pomysłach. Nie jestem pewien czy tacy ludzie mają jeden pomysł na rok, czy jak to z nimi jest. Ja mam setki pomysłów tygodniowo, z czego ponad połowa jest z kategorii genialnych. I doprawdy nie widzę w tym nic niezwykłego ani nawet wartościowego, pomysły bowiem mają wartość zerową. Najgenialniejszy pomysł jest nic nie warty, jeśli nie wiemy jak go zrealizować, nie mamy na to zasobów, lub zwyczajnie się nam nie chce. Ktoś może zapytać, jak to może być, że nie chce się realizować genialnego pomysłu? Otóż najnormalniej w świecie poważne przedsięwzięcia, są poważne, realizacja często wiąże się z ciężką pracą, być może latami dzień w dzień, z wyrzeczeniami, z kosztami materialnymi, z ryzykiem utraty zasobów, zmarnowania wszystkiego bądź ośmieszenia. Wartość jest tylko w realizacji, wartość jest tylko wtedy kiedy “projekt” jest ukończony oddany do użytku. Wszystko inne to tylko marność i gonienie za wiatrem.

W czasie pierwszej konferencji Latającego Uniwersytetu Leszczynowego mocno dał mi do myślenia wykład dr. Kaczmarskiego oraz nasze wieczorne dyskusje z dr. Kaczmarskim na temat Doboszyńskiego. Adam Doboszyński był inżynierem, pochodził z rodziny ziemiańskiej, jego ojciec był adwokatem. A jednak swoje życie poświęcił tzw. “pracy intelektualnej”. Zajął się tworzeniem koncepcji systemu ekonomiczno-społecznego, koncepcji, która nie miała szans na realizacje. Skojarzyłem te działania z działaniami socjalistów, liberałów i innych szatanów. Tworzenie “nowego społeczeństwa”, szkicowanie na papierze na diagramach jak to ma wszystko funkcjonować. Zacząłem myśleć o całej rzeszy ludzi, o Keynes’sie, Mises’ie, Smith’sie, Marks’ie. Wszystkich twórcach nowych światów, którzy poza odpowiedzialnością w zaciszu gabinetów tworzyli nowe porządki światowe.

Dochodzimy tym samym do naszych konfederatów i ich fanów. Przychodzi taki konfederat i pyta, czy uważa Pan, że Polską własność należy oddać żydom? Czy sądzi Pani, że Polska powinna być zależna od Niemiec? Czy dostęp do broni nie powinien być powszechniejszy? Czy aborcja nie powinna być zakazana? Czy nie powinniśmy wprowadzić kary śmierci? No jak jest? Proszę odpowiadać? Tak czy nie? I zasypuję nas znawstwem na temat doktryn politycznych, prognoz, geopolityki. Ale coś jest nie tak, coś się nie zgadza. Widzimy politycznych dziwolągów, pryszczatych młodzieńców, zwariowanych staruszków, jakichś drobnych ciułaczy. Widzimy ludzi, którzy przez 30 lat nic nie osiągnęli. Korwin, który nigdy nie wyszedł z progu wyborczego, który rozbija partię jedną za drugą. Zawisza mistrz trzeciego planu. Bosak z Winnickim z mentalnością studenta “pan wpiszę tróję”. No i jest Braun, nad którym nie będę się znęcał, bo mi po prostu go żal. Ludzie, którzy nie są w stanie stworzyć, żadnego zaplecza. Ludzie, którzy nie są w stanie zebrać żadnego budżetu. Stworzyć rynku jakbyśmy powiedzieli, nie są w stanie wyłaniać zdolnych ludzi. Nie są w stanie stworzyć nic absolutnie atrakcyjnego. Jak oni mają zmienić państwo? Czy oni zdają sobie sprawę z konsekwencji zmian prawa? Czy potrafią kierować aparatem urzędniczym takim, jaki on jest? Czy zwolnią wszystkich urzędników I zatrudnią nowych? A jeśli tak to skąd ich wezmą? Czy oni są w stanie prowadzić negocjacje dyplomatyczne, które pamiętajmy, trzeba koordynować na wielu szczeblach?

Poglądy nic nie znaczą, program jest nic niewart. Liczą się realizację, liczą się osiągnięte cele, a Ci ludzie nie potrafiliby zorganizować wycieczki szkolnej do truskolasów. Udowodnili to niejednokrotnie, mają głowy pełne pomysłów, wiedzą świetnie co powinien jeden czy drugi król zrobić w XIII stuleciu, wiedzą doskonale jak powinien się zachować Ojciec Święty. A sami nie są w stanie wpłynąć na rzeczywistość nawet w najmniejszym wymiarze. Mogą tylko wszystko albo nic. I nawet jakby wygrali wszystko to i tak zrobili by nic.tagi: polityka  polska  wybory  braun  korwin  ruch narodowy  kaczmarski  konfederacja  bosak 

parasolnikov
29 maja 2019 17:47
65     1809    23 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gorylisko @parasolnikov
29 maja 2019 17:55

 no cóż pozostaje mi tylko dać wielkiego plusa...  a nie obawia się pan, że zostanie pan żydoskim agentem ;-)

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @gorylisko 29 maja 2019 17:55
29 maja 2019 17:56

Jestem nkwd'istą żydowskiego pochodzenia więc niczego się nie obawiam.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @parasolnikov
29 maja 2019 17:59

O takich ludział jak ci z konfederacji  mówiło się teoretyk lub gawędziarz erotoman.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @ewa-rembikowska 29 maja 2019 17:59
29 maja 2019 18:00

Był taki dowcip kiedyś o eunuchu i krytyku ;)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @parasolnikov 29 maja 2019 18:00
29 maja 2019 18:06

Właśnie piszę powieść pastisz, bo ją zapowiedziałem i żeby nie być posądzonym o oddawanie kultu pomysłom genialnym siedzę i piszę. I napiszę, choćbym się miał przy tym porzygać. 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @gabriel-maciejewski 29 maja 2019 18:06
29 maja 2019 18:09

Czasem może trzeba genialny pomysł spuścić, bo będą następne, nic nie sugeruję, ale tak jest. Amerykanie dużo teorii poświęcają na porzucanie projektów czy klientów, to bardzo ciekawy temat.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @parasolnikov 29 maja 2019 18:09
29 maja 2019 18:19

Nie słyszałem o tym. Brzmi ciekawie.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 29 maja 2019 18:06
29 maja 2019 18:20

Ja, za czegokolwiek pisanie się nie zabiorę, wychodzi mi pastisz. I to odkręcam.
Ciekaw jestem, co Ci z tego wyjdzie.

 

zaloguj się by móc komentować


Draniu @parasolnikov
29 maja 2019 18:23

Ale jak to.. Przecież kupuje się los na loterii i stajesz sie czlowiek milionerem.. Wybierasz Konfederacje, a ona zmieni wszystko.. Liroy bedzie premierem, JKM ministrem finasow, Bosak  ministrem spraw zagranicznych, Wilk ministrem rolnictwa.. Winnicki ministrem obrony narodowej ... I gra gitara..  Wszak elektryk byl prezydentem.. Można, można.. A co, ktos zabroni.. Mamy demokrację.. Jedziemy z tym koksem .. Rola zostaje prezesem TVP, zrobi nam tv jakiej swiat jeszcze nie widział..BBC niech sie schowa.. Łebskie chlopaki dadzą radę.. :) 

zaloguj się by móc komentować

Janek-D @parasolnikov
29 maja 2019 18:26

Pięknie napisane, mam podobne przemyślenia i tutaj znajduję je logicznie zwerbalizowane! Ten brak osiągnięć, konkretów nawet w mikro-skali jest porażający. Syndrom wiecznego studenta, znawcy, polityka ... W takich chwilach wspomnienia ks. Blizińskiego stają mi przed oczami :), konkrety.

Dzięki za notkę.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @parasolnikov
29 maja 2019 18:27

> Liczą się realizację, liczą się osiągnięte cele, a Ci ludzie nie
> potrafiliby zorganizować wycieczki szkolnej do truskolasów

Dlatego, od prawa do lewa, tak ich boli Jarosław Kaczyński. Niewysoki - że się tak subtelnie wyrażę - stary kawaler w źle dobranych garniturach przerasta ich wszystkich o dwie głowy. I oni to czują przez skórę, ale nic nie mogą zrobić.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @parasolnikov
29 maja 2019 18:30

oni nawet nie wiedzą jak to Państwo jest zorganizowane i jak działa w realu, ot, wyszli na cyrkową arenę i błaznów odgrywają i do kasy po utarg z biletów

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski 29 maja 2019 18:06
29 maja 2019 18:38

No nie, panie kulego. Weź przestań. Tyś jest ostatni do tłumaczenia się z niezrealizowanych projektów. 

Jak będzie cię brało na rzygi, przebiegnij się wzdłuż płotu i zrób kilka głębokich oddechów. Koniak zresztą też dobry na te skurcze żołądka.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @parasolnikov
29 maja 2019 18:40

Natomiast w temacie zasadniczym plus. Fajnie ci się to wysypało z rękawa.   

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Magazynier 29 maja 2019 18:40
29 maja 2019 18:45

Ach zdarza się najlepszym, że się wysypią :) 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @parasolnikov
29 maja 2019 18:48

no właśnie gdzieś dziś przeczytałem, że jak kinga rusin gdzieś imprezuje to wszyscy rzygają a tylko ona wymiotuje... to taka minipoezja o dziewannie... czyli dziewanna bo rzygam... w mordę muszę siedzieć w domu a mnie już nosi trochę... poza tym obętość w pasie wzrasta... może skrzykniemy się na dinozaury zapolować...kamieniami rzecz jasna... ;-)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Magazynier 29 maja 2019 18:38
29 maja 2019 18:50

zarządzanie projektami wskazuje iż ok. 5do 8% zainicjowanych działań dochodzi do skutecznego finału; a dobrze zarządzane przedsięwzięcie trwa tylko dwa razy dłużej od planowanego wdrożenia, natomiast żle zarządzane - nie ma granic finału; zarządzanie przez cele - rola zadania w kontekście celu

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewa-rembikowska 29 maja 2019 17:59
29 maja 2019 19:07

Korwin-Mikke to akurat pod kategorię erotomana gawędziarza nie podpada. Coś mi się zdaje, że do końca swego życia 500+ będzie kasował. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @betacool 29 maja 2019 19:07
29 maja 2019 19:08

A o ile dzieciach nie wiemy to jego, myślę, że ze dwadzieścioro mógł pyknąć przez te lata z młodymi ideowmi libertariankami :)

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @betacool 29 maja 2019 19:07
29 maja 2019 19:15

w życiu osobistym - nie, ale w polityce - jak najbardziej erotoman gawędziarz

zaloguj się by móc komentować

histeryk @parasolnikov
29 maja 2019 19:17

to nie to co np.Jarosław Kaczyński-poniekad - a tak Go flekują w ząbek czesane  i dziąsło dziobane 'patrioty',

 

i Doboszyński...

- Dzieki

 

 Ludzie, którzy nie są w stanie stworzyć, żadnego zaplecza. Ludzie, którzy nie są w stanie zebrać żadnego budżetu. Stworzyć rynku jakbyśmy powiedzieli, nie są w stanie wyłaniać zdolnych ludzi. Nie są w stanie stworzyć nic absolutnie atrakcyjnego. Jak oni mają zmienić państwo? Czy oni zdają sobie sprawę z konsekwencji zmian prawa? Czy potrafią kierować aparatem urzędniczym takim, jaki on jest? Czy zwolnią wszystkich urzędników I zatrudnią nowych? A jeśli tak to skąd ich wezmą? Czy oni są w stanie prowadzić negocjacje dyplomatyczne, które pamiętajmy, trzeba koordynować na wielu szczeblach? 

 

  

zaloguj się by móc komentować

betacool @parasolnikov 29 maja 2019 19:08
29 maja 2019 19:19

Na starość położył mocniejszy akcent na liberalizm... Z konserwatysty została tylko muszka obok łóżka...

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @histeryk 29 maja 2019 19:17
29 maja 2019 19:22

Masz szczęście, że trafiłeś na mnie jak Cię zobaczę jak komuś wytykasz błedy w pisowni to wylecisz stąd w trymiga.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @betacool 29 maja 2019 19:19
29 maja 2019 19:22

Doświadczenie, życiowe mówi mi że to nie na starość tylko od dawien dawna tak było.

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @parasolnikov
29 maja 2019 19:26

cześć, ale marsz niepodległości zorganizowali. To było dobre. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @betacool 29 maja 2019 19:19
29 maja 2019 19:30

nie muszka lecz kaczka

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @K-Bedryczko 29 maja 2019 19:26
29 maja 2019 19:30

Nie zorganizowali, bo pierwszy marsz to był po prostu event na fejsbuku który ich przerósł, próbowali wokól tego ugrać jakiś kapitał. Dalsze marsze to była tylko prowokacja obliczona na to, że policja zacznie strzelać, a oni będą męczennikami systemu. Poza tym tam była bardzo wątpliwa organizacja i chodzi tylko o to żeby motłoch przetoczył się z miejsca A do miejsca B, tam nie ma wartości dodanej. Ten marsz odczłowiecza uczestników, a nie wzbogadza. Ludzie wykrzykują hasła jakie się im zasufluje.

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @parasolnikov 29 maja 2019 19:30
29 maja 2019 19:37

Dobra, nie widziałem osobiście. 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @K-Bedryczko 29 maja 2019 19:37
29 maja 2019 19:39

Przez pierwsze kilka lat mocno to obserwowałem. I byłem w kontakcie z moimi różnymi informatorami :)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @betacool 29 maja 2019 19:19
29 maja 2019 20:16

"Na starość....muszka obok łóżka" Geniaaaaaaaaaalne!!!! :)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @parasolnikov
29 maja 2019 20:20

W sumie trudno się nie zgodzić. Gorzkie ale prawdziwe. A może chodzi o to, aby kilku cwaniaków regularnie podchodziło do kolejnego pokolenia dorastających idealistów patriotów i wodziło ich po manowcach. Takie zadanie. Wtedy nie trzeba sobie łamać głowy takimi detalami jak konkrety rządzenia.  Ale robi się od tej świadomości - smutno.
Dzięki za notkę.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @parasolnikov
29 maja 2019 20:24

Fajnie napisałeś Wojtku!

I przekornie, wg mnie, napisałeś o ideowcach, a być może myślałeś o politykach. To najlepszy "zawód" jaki wymyślono. Można sporo, a za nic się nie odpowiada! Za co można odpowiadać jak się podejmuje decyzje polityczne? :) - a nie gospodarcze! Taka przekora.

To tak jak z samochodami. Dobrze jest mieć samochód. Jeszcze lepiej mieć samochód służbowy, a najlepiej samochód służbowy z  kierowcą. :)

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @pink-panther 29 maja 2019 20:20
29 maja 2019 20:27

Myślę, że coś jest nie tak z tą wiarą w młodzież w ogóle, to trąci rewolucją Mao. To starcy kierują światem tak to już jest. Trzeba dużo doświadczenia i wprawy, żeby robić rzeczy imponujące, to sprzeczne widzieć Makarona, czy tego tam pedzia z Kanady i z drugiej strony pokładać nadzieję w Winnickim. Młodzi są od tego żeby nimi manipulować. Inna sprawa, że przez taki a nie inny system edukacji 23 letni człowiek to jeszcze "młodzież", bo przecież mama płaci, a on "studiuje".

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @parasolnikov 29 maja 2019 18:09
29 maja 2019 20:28

Trzeba się skoncentrować na 20% klientów przynoszących 80% dochodów.

 

Ale ja nie o tym i z góry przepraszam za off-topic:

Czy jest szansa na SSL/TLS w Szkole Nawigatorów? Chocby Let's Encrypt?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Andrzej-z-Gdanska 29 maja 2019 20:24
29 maja 2019 20:29

Nie myślałem o ideowcach którzy wierzą w polityczne karykatury, bo te "mają poglądy".

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @mithrandir 29 maja 2019 20:28
29 maja 2019 20:29

Jest na stronie logowania to wystarczy.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @pink-panther 29 maja 2019 20:20
29 maja 2019 20:45

Byli bardzo zawiedzeni, bo młodzież ich olała i nie poszła. A ta, która poszła zagłosowała na PiS.

zaloguj się by móc komentować

genezy @parasolnikov
29 maja 2019 20:54

to jest fajny tekst o pomysłach (i bez anarchii):
 

 

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @parasolnikov 29 maja 2019 20:29
29 maja 2019 21:00

OK. Przyjęte do wiadomości.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Draniu 29 maja 2019 18:23
29 maja 2019 21:00

W czym byliby gorsi od urzędujących?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @porfirogeneta 29 maja 2019 21:00
29 maja 2019 21:26

O ja piórkuję, a wczym byli by lepsi? Są ideowi? Mają poglądy? Wiesz skąd się biorą ludzie na listach wyborczych takich "partii"?  

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @parasolnikov 29 maja 2019 18:45
29 maja 2019 21:28

Nosz ty w życiu! Czegoś wyraźnie Pan ci błogosławi i twojej klawiaturze. Nie imputuję tu żeś był u dentysty, ale że czegoś znacznie poważniejsza sprawa ... Pogadamy w KIiczkowie.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Magazynier 29 maja 2019 21:28
29 maja 2019 21:30

Dezerteruje nie będzie mnie tym razem.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @parasolnikov 29 maja 2019 21:26
29 maja 2019 21:30

No nie mów że z łapanki ... bo miałbyś rację. ZNOWU!!!! Taki młody a już ...

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @parasolnikov 29 maja 2019 21:30
29 maja 2019 21:31

Wszystko jasne. Niech ci Pan błogosławi.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @qwerty 29 maja 2019 18:50
29 maja 2019 21:35

Dzięki. Wnioski oczywiste.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @parasolnikov 29 maja 2019 20:27
29 maja 2019 22:45

Wiara w młodzież trąci rewolucją Mao ale pani demokracja dała kazdemu 18-latkowi głos i ten głos oraz osiemnastolatek - musi  być przez panią demokrację - zagospodarowany. Obserwujemy właśnie jeden ze scenariuszy.  Cały system rycia beretów w szkołach a ostatnio nawet w przedszkolach to już "zagospodarowywanie młodego elektoratu". Niestety. 

Stare obrazy pokazują, że dziatwa szlacka nosiła takie same stroje jak dorośli tylko w małych rozmiarach. Panicze i panienki nie byli traktowani jako odrębny "gatunek" ale jako mniej dojrzała wersja dorosłego.  W XX w. stworzono osobny segment wychowawczo-marketingowo-konsumpcyjny pod tytułem "dzieci i młodzież" . I obserwujemy skutki.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @pink-panther 29 maja 2019 22:45
29 maja 2019 23:02

Całe szczęście, że nasza władza przynajmniej zgnoiła trochę nauczycieli, może dzięki temu ludzie nabiorą trochę dystansu do systemu edukacji.

zaloguj się by móc komentować

JK @K-Bedryczko 29 maja 2019 19:26
30 maja 2019 00:25

Chyba im się spod kontroli wymknął. Znaczy ten marsz.

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther 29 maja 2019 22:45
30 maja 2019 00:34

Nie po to państwo w trudzie i znoju zbiera podatki a po tem w równie wielkim trudzie, nie mówiąc już o znoju, ich część przeznacza na edukację, by po tym nic z tego nie miało.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 29 maja 2019 20:16
30 maja 2019 07:16

Nieprawdaż? Ale faktem jest, że z wiekiem przepływ w naczyniach mózgowych coraz gorszy, bo miażdżyca, a nie słyszałem nigdy o miażdżycy naczyń prącia.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @parasolnikov
30 maja 2019 07:16

Bardzo eleganckie podsumowanie.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @parasolnikov 29 maja 2019 23:02
30 maja 2019 07:21

Obawiam się, że to nic nie pomoże. Tak samo jak dekonstrukcja opieki zdrowotnej przez gnojenie lekarzy, a ostatnio i pielęgniarek (nawet jeśli na to obiektywnie zasługują). W obu obszarach trzeba rzeczywistej reformy, a nie ma kim jej zrobić, bo pomiędzy starym betonem a konfederacją nie ma nic. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @porfirogeneta 29 maja 2019 21:00
30 maja 2019 07:24

Reprezentujesz syndrom rownania do najgorszych.. Tak jak to jest w publicznych i nie tylko publicznych bo i prywatnych szkolach, gdzie przepycha sie slabych uczniow do nastepnej klasy,bo rodzice placa czesne .W publicznych zawsze obniza sie poziom nauczania do najslabszego ucznia.. 

A ja Tobie zadam pytanie ,wiesz co to jest i na czym polega jakość ?

A tak w ogole.. Konfederacja proponowala wyborcom gre w trzy karty,albo jak to sie mówi kupowanie kota w worku. Nie bede rozwijał tematu , bo  wielkrotnie na ten temat sie wypowiadałem...   Szkoda czasu na te nędzę pt. Konfederacja.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Andrzej-z-Gdanska 29 maja 2019 20:24
30 maja 2019 07:46

Z tym brakiem odpowiedzialności to coś się ruszyło. Borisa Johnsona chyba po Sądach wloką i grozi mu dożywocie. Za stwierdzenie przed brexitem ze z UK do UE płynie 350 mln pounds/dzień.

Jak się chce kogoś wdeptać w glebę bo bruździ to i pała się znajdzie.

Plus dla Parasola. Dobrze że ktoś to napisał bo to oczywiste że większość rozumnych ludzi to wie, ale wysyp tutaj niektórych wpisów mnie poraził. Nie spodziewałem się.

zaloguj się by móc komentować

bolek @parasolnikov
30 maja 2019 08:37

Mam nadzieję, że się nie obrazisz za +'a :)

"No i jest Braun, nad którym nie będę się znęcał, bo mi po prostu go żal."

Nie ogarniam o co chodzi z tym "żałowaniem" Brauna, ale być może jest coś o czym nie wiem?

 

zaloguj się by móc komentować

bolek @betacool 29 maja 2019 19:19
30 maja 2019 08:38

"została tylko muszka obok łóżka..."

Muszka hiszpańska, bię siur :)

zaloguj się by móc komentować

DWiant @parasolnikov
30 maja 2019 09:14

Ja ze swojej strony dodalbym jeszcze czas jako czwarty wymiar.... kazdy pomysl bez okreslenia czasu jest dla mnie bajka. 

....widzie sie jak inwestuje w mieszkania na Bialorusi, widze siebie jak sprowdzam traktory do Irlandi z Bialorusi widze siebie ...... a tu trzeba pracowac zawodowo, oplacic studia pociechy a jeszcze w sierpniu wychodzi za maz i chce miec ladne wesele w ''czerwonym kosciele'' .... a czas ucieka.  Jednak trzeba posladki zacisnac bo ''musi nastapic kumulacja w czasie'' a jesli nie nastapi i bedzie utrata zasobow i osmieszenie? coz w Irlandi czy sie stoi czy sie lezy 180 jewra na tydzien sie nalezy..

Ponizej Kościół św. Szymona i św. Heleny w Mińsku bede mial okazje zobaczyc w sierpniu.

Image result for czerwony kosciol w minsku

 

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bolek 30 maja 2019 08:37
30 maja 2019 11:28

To smutny przypdadek, bo robi fajne filmy, potrafi ciekawie gadać o historii. Ale jego tagedią jest to, że to nie jest polityk, to nie jest skurczybyk kuty na cztery łapy i ktoś go zrobił na szaro, on jest w to wmanewrowany, został wsadzony w grę która go przerasta, to chyba smutne jakoś. Np. Winnicki czy Bosak, wydaję mi się pragnęli tego z całej siły o niczym nie marzą jak tylko o ładnym garniaku i fikuśnej fryzurce za publiczne pieniądze i zasłużyli sobie na każdy los, myślę, że z Braunem jest trochę inaczej i dlatego go żałuję.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Grzeralts 30 maja 2019 07:21
30 maja 2019 11:31

Wiesz nie ma co oczekiwać "masowej" skali, ale może ktoś się obudzi troszkę jak zobaczy komu dzieci powierzył. I tak mam taką teorię, że XXI wiek będzie należał do ludzi którzy nie mają tableta w ręku od 3ciego roku życia.

zaloguj się by móc komentować


bolek @parasolnikov 30 maja 2019 11:28
30 maja 2019 13:57

Podoba mi się Twój tok rozumowania ale mam swoją teorię... "spiskową" ;-)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować